Adwokat Trumpa, Michael Cohen, dostaje nowych adwokatów, przygotowując się do 8 lutego zamkniętego przesłuchania w Izbie

Dawny osobisty prawnik prezydenta Donalda Trumpa i długoletni zbrojarz Michael Cohen zatrudnił dwóch nowych adwokatów w sprawach karnych i porzucił stare, przygotowując się do zeznań w komisji senackiej w przyszłym miesiącu.

Doradca prawny Cohena, Lanny Davis, powiedział, że nowi prawnicy, Michael Monico i Barry Spevack, “będą reprezentować pana Cohena, który będzie kontynuował współpracę z zespołem” specjalnego doradcy Roberta Muellera, prokuratorów federalnych w Nowym Jorku, stanie Nowy Jork prokurator generalny i różne komisje Kongresu szukające świadectwa Cohena

Nie reprezentują już Cohena to Guy Petrillo i Amy Lester, którzy wcześniej zajmowali się jego sprawą, a kiedy w listopadzie przyznał się do licznych zbrodni w Sądzie Okręgowym USA na Manhattanie, powiedział Davis.

Zbrodnie obejmują pogwałcenie finansów kampanii w związku z hush money payments Cohen przyznał, ułatwiając dwie kobiety, gwiazda porno Stormy Daniels i model Playboy Karen McDougal. Kobiety twierdzą, że miały spotkania seksualne z Trumpiem. Prezydent zaprzecza, że ​​uprawia seks z jednym z nich.

Cohen również przyznał się do okłamywania Kongresu w sprawie szczegółów nieudanego planu budowy wieży Trump w Moskwie.

Cohen wejdzie do więzienia, aby rozpocząć trzyletnie zdanie na początku marca.

52-letni nowojorski rezydent planował złożenie zeznania dobrowolnie 7 lutego przed Komisją ds. Nadzoru i kontroli rządu. Ale odroczył to pojawienie się w ubiegłą środę, powołując się na rzekome grożenie rodzinie przez Trumpa i obecnego prawnika Trumpa, Rudy’ego Giulianiego.

Jednak w czwartek senacka komisja wywiadu wezwała go do stawienia się przed tą komisją 12 lutego.

Osoba zaznajomiona z decyzją Cohena oświadczyła, że ​​zmienił prawników specjalnie po to, aby przygotować się do wystąpienia przed komisją senacką i możliwe wystąpienia przed innymi komisjami. W poniedziałek prezes Komitetu Wywiadu Domowego Adam Schiff z D-Calif. Powiedział, że Cohen wystąpi przed swoim panelem podczas przesłuchania w zamkniętych drzwiach 8 lutego.

“Te ataki na rodzinę pana Cohena muszą się skończyć”, powiedział Schiff w oświadczeniu. “Prawo federalne zabrania starań, aby zniechęcić, zastraszyć lub w inny sposób wywrzeć nacisk na świadka, by nie składał zeznań przed Kongresem.”

Monico jest byłym prokuratorem federalnym w Północnej Dystrykcie Illinois, a także byłym prezydentem Amerykańskiego Zarządu Prawników Karnych.

Spevack ma prawie cztery dekady doświadczenia jako prawnik obrony w sprawach karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *