Co raz więcej nastolatków używa Aplikacji ukrywających zdjęcia.

Niektóre z najpopularniejszych aplikacji na smartfony to te, które mogą narazić dzieci na ryzyko. Są to tajne aplikacje zwane skarbcami zdjęć.

Te aplikacje do przechwytywania zdjęć są również nazywane aplikacjami kamuflażowymi lub duchowymi, ponieważ są zakamuflowane jako coś innego na smartfonie, coś w rodzaju tajnych drzwi, aby ukryć zdjęcia i filmy, których nie chcesz, aby ktokolwiek zobaczył.

Aplikacje nie są z natury niebezpieczne, ale otwierają dzieciom niebezpieczeństwa. Obecnie nastolatki żyją i wchodzą w interakcje za pośrednictwem aplikacji na swoich telefonach. Stało się to częścią ich życia, że ​​grupa seniorów w Lincoln County High School w Zachodniej Wirginii stwierdziła, że ​​studenci często korzystają z aplikacji kamuflażowych.

Victoria Bates, Rachel Pennington, Samuel Smith, Tyler Hoffman i Madison Bowman nieustannie komunikują się za pośrednictwem swoich telefonów. Na pytanie, jak powszechne jest stosowanie tych aplikacji kamuflażowych wśród studentów, odpowiedzi były takie same.

“Każdy je ma” – wszyscy wtrącili się.

“Wiem o tym od czasów gimnazjum” – powiedział Pennington.

Uczniowie ci stwierdzili, że aplikacje Vault mogą być nowe dla rodziców, ale nie dla uczniów, którzy uważają sekretne aplikacje za bardzo atrakcyjne. Spy Calc na przykład wygląda jak kalkulator, działa jak kalkulator, ale jeśli umieścisz pewien kod i naciśniesz znak równości, odblokujesz ukryte zdjęcia i wideo.

Następnie są bardziej złożone aplikacje, takie jak Hide It Pro, które są bardziej złożone. Dzięki Hide It Pro ludzie mogą nawet ukrywać inne aplikacje. Ci licealistyczni seniorzy nie używają programów kamuflażowych, ale mówią, że wiele dzieci.

“Jeśli jest nielegalne, prawdopodobnie jest tam”, powiedział Pennington.

Inni w grupie zgodzili się.

– Chodzi mi o to, że skoro są ukryte, nie chcą, żeby ludzie wiedzieli – powiedziała Bates. “Wygląda jak kalkulator, więc nie chcą, żebyś wiedział, że coś tam jest, że to nie jest związane z matematyką.”

To właśnie “coś” może wpędzić ich w kłopoty.

Mike McCormick jest specjalistą ds. Integracji technologii w szkołach hrabstwa Lincoln.

Zapytany o to, co znalazł na telefonach studenckich, powiedział: “Wszystkie rodzaje różnych rzeczy. Rzeczy z, wiesz, zabawne memy do seksualnie jawnych zdjęć w niektórych przypadkach. Czasem sami, ich koleżanki, ich znaczące inne.

Te wyraźne zdjęcia mogą sprawić, że studenci znajdą się w gorącej wodzie, ponieważ dzielenie się cyfrowymi zdjęciami dzieci w kompromitujących pozycjach może być uważane za pornografię dziecięcą i za przestępstwo kryminalne. To także otwiera drzwi do drapieżników. Zadaniem McCormick jest aktualizacja nauczycieli i uczniów na temat korzystania z technologii i jej zagrożeń.

“Chłopcy traktują te karty jak bejsbolówki” – powiedział McCormick. “Chodzą wszędzie, a dziewczyny też robią to samo. Kiedyś myślałeś, że to więcej chłopców robi tego rodzaju rzeczy i byłoby to trochę związane z płcią, ale w tej chwili jest około półtorej. Muszę rozmawiać z tak wieloma młodymi kobietami w moim biurze, jak z młodymi panami na temat tych problemów.

Uczniowie ci wiedzą, co może się stać i oferują porady zarówno uczniom, jak i rodzicom.

“Jeśli nie chcesz tego tam, to nie powinieneś go wysyłać, ponieważ nigdy nie odejdzie” – powiedziała Bates.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *