Kajaki – Przygoda!

Rafting na rzece Whitewater to ekscytujący sposób na poznanie najdłuższej rzeki na świecie.
Wiktoriański podróżnik John Hanning Speke spędził lata szukając dokładnego źródła rzeki Nilu.
Obecnie lokalizacja, w której Jezioro Wiktorii przelewa się, by stworzyć Nil w centralnej Ugandzie, jest centrum kajakarstwa przygód na najdłuższej rzece świata.
Whitewater zaczyna się obok jeziora Jinja, naprzemiennego szeregu kaskad i płaskiej wody, jak Nil rzuca się na północ na początku swojej długiej podróży do Morza Śródziemnego.
Pełne i półdniowe wycieczki łopatkowe z przewodnikiem są normą, ale Kayak Nil oferuje także czterodniową przygodę na kempingową wyprawę kajakową “Nawiguj Nilem”, która przemierza 50-kilometrowy odcinek rzeki aż do Włochatej Wyspy Cytrynowej.
Rafting w wąwozie Batoka (Zambia i Zimbabwe)

Zambezi rafting przez wąwóz Batoka, który znajduje się pomiędzy Zambią a Zimbabwe.
Po upadku nad Wodospadami Wiktorii rzeka Zambezi wykonuje szaloną wyprawę przez Wąwóz Batoka, kolosalne uderzenie w skorupę ziemską oddzielającą Zambię od Zimbabwe.
Z ponad 30 progami, sięgającymi klasy V – z takimi nazwami jak Oblivion, Deep Throat, Terminator i Ghost Rider – odcinek rzeki przez wąwóz Batoka tworzy jedną z najdzikszych raftingowych przejażdżek na świecie.
“To najlepsza rzeka na Ziemi”, mówi Hamish McMaster, właściciel i założyciel Zambezi Rafting. “Ciepła woda, wspaniałe plaże do obozu. Idealne połączenie podniecenia i relaksu. ”
Zambezi Rafting oferuje szereg wycieczek pływackich, od pół- i jednodniowych podróży przez wąwóz Batoka do siedmiodniowych wypraw, które przemierzają rzekę aż do wodospadu Moemba.