Kajaki – Przygoda!

Rafting na rzece Whitewater to ekscytujący sposób na poznanie najdłuższej rzeki na świecie.
Wiktoriański podróżnik John Hanning Speke spędził lata szukając dokładnego źródła rzeki Nilu.
Obecnie lokalizacja, w której Jezioro Wiktorii przelewa się, by stworzyć Nil w centralnej Ugandzie, jest centrum kajakarstwa przygód na najdłuższej rzece świata.
Whitewater zaczyna się obok jeziora Jinja, naprzemiennego szeregu kaskad i płaskiej wody, jak Nil rzuca się na północ na początku swojej długiej podróży do Morza Śródziemnego.
Pełne i półdniowe wycieczki łopatkowe z przewodnikiem są normą, ale Kayak Nil oferuje także czterodniową przygodę na kempingową wyprawę kajakową “Nawiguj Nilem”, która przemierza 50-kilometrowy odcinek rzeki aż do Włochatej Wyspy Cytrynowej.
Rafting w wąwozie Batoka (Zambia i Zimbabwe)

Zambezi rafting przez wąwóz Batoka, który znajduje się pomiędzy Zambią a Zimbabwe.
Po upadku nad Wodospadami Wiktorii rzeka Zambezi wykonuje szaloną wyprawę przez Wąwóz Batoka, kolosalne uderzenie w skorupę ziemską oddzielającą Zambię od Zimbabwe.
Z ponad 30 progami, sięgającymi klasy V – z takimi nazwami jak Oblivion, Deep Throat, Terminator i Ghost Rider – odcinek rzeki przez wąwóz Batoka tworzy jedną z najdzikszych raftingowych przejażdżek na świecie.
“To najlepsza rzeka na Ziemi”, mówi Hamish McMaster, właściciel i założyciel Zambezi Rafting. “Ciepła woda, wspaniałe plaże do obozu. Idealne połączenie podniecenia i relaksu. ”
Zambezi Rafting oferuje szereg wycieczek pływackich, od pół- i jednodniowych podróży przez wąwóz Batoka do siedmiodniowych wypraw, które przemierzają rzekę aż do wodospadu Moemba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *