Największe newsy ze świata mody 2018

Trwająca ewolucja New York Fashion Week

Po tym, jak wielu nowojorskich projektantów kamienia węgielnego odświeżyło międzynarodowe tygodnie mody w 2017 r., W 2018 r. NYFW usiłowało znaleźć nowe sposoby. W styczniu Alexander Wang ogłosił, że zrezygnuje z tradycyjnego kalendarza, aby pokazać go w harmonogramie przed odbiorem, a CFDA wyraziła ekscytację tym ruchem, dając do zrozumienia, że ​​inne marki prawdopodobnie pójdą w jego ślady. Ale od tego ostatniego czerwca – kiedy Wang po raz pierwszy pokazał nowy harmonogram – zobaczył, że dołączył do niego tylko trzy inne marki, przesunięty harmonogram wydaje się mało prawdopodobne, by był srebrną kulą dla nieszczęść NYFW.

Ale to wszystko nie oznaczało, że Nowy Jork został porzucony przez światowy przemysł mody. Wręcz przeciwnie, w tym roku pojawiło się wiele międzynarodowych wytwórni, w tym inscenizacje Pragi, Bottega Veneta, Chanel, Versace i Dolce & Gabbana w Nowym Jorku, dowodzące, że miasto wciąż ma poważny urok.
“Heavenly Bodies” bijące rekordy w Met

Ekspozycja Metropolitan Museum of Art w przebojowej wystawie Costume Institute “Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia” stała się najczęściej odwiedzaną wystawą w historii muzeum, która pobiła rekord w 1978 roku. Po rozpoczęciu majowej Gali Metów, która miała wiele celebrytów ubranych w zabawne nakrycia głowy i Rihanna przebrana za papieża z bejeweled – wystawa opierała się na wyjątkowej kombinacji stroju projektanta, rzeczywistych szatach liturgicznych z Watykanu i jego podwójnych lokalizacjach w Cloisters i głównym budynku Metu, aby przyciągnąć odwiedzających.
Zrównoważony rozwój czyni nowe kroki

W 2018 roku obchodzono pięcioletnią rocznicę upadku Rana Plaza – najgorszego wypadku przemysłu odzieżowego w historii – i zauważono pewne punkty orientacyjne w rosnącej świadomości konsumentów na temat etyki zrównoważonej produkcji i produkcji w modzie. Firma Burberry została publicznie skandalowana za wypalanie milionów niesprzedanych towarów, liczba etykiet decydujących się na rezygnację z futra rosła dłużej niż kiedykolwiek, a używanie recyklowanych plastikowych butelek w produktach modowych stało się coraz bardziej powszechne. Nawet gdy marki skupiały się na poprawie wewnętrznych niedociągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju, przewiduje się, że w następnej dekadzie odsprzedaż będzie rosła szybciej niż szybka.