Ulster odrobinę pocieszony z powodu remisu z Benetton

Trener Ulsteru, Dan McFarland, nie był w nastroju, by ogłosić, że jego drużyna uratuje remis z Benettonem na stadionie Kingspan ubiegłej nocy, co oznacza, że ​​remis 17-17 był porażką.

Prowincja doszła do gry, wiedząc, że zwycięstwo pozwoli im przeskoczyć na stole Włochów, aw końcu Scarlets, w wyścigu o kwalifikacje do Pucharu Mistrzów w przyszłym roku. 80-minutowa kara uratowała losowanie, ale nie nastrój McFarlanda.

“To zdecydowanie remis, który sprawiał wrażenie straty”, jęknął.

“Powinniśmy wygrać tę grę, nie graliśmy wystarczająco dobrze, ponieważ przez większość czasu nie byliśmy na dobrej drodze.

“Fizycznie myślałem, że są bardzo silni i zawsze wiedzieliśmy, że tak będzie i walczyliśmy, aby poradzić sobie z tym defensywnie i w ataku, to jest jak strata, powinniśmy być lepsi”.

Teraz będzie przerwa do 15 lutego na Ospreys – wynik z zeszłej nocy zakończył długi okres gier, które zdawały się pozostawać po stronie pozbawionej energii, zwłaszcza po szczytowych europejskich działaniach.

“Sześć dni się zmieniło, ale weszliśmy w tę grę z wieloma świeżymi twarzami i pokazaliśmy trochę naiwności w grze, jak również w niektórych sztukach”, powiedział McFarland.

Osiągnąwszy doskonały start z wynikiem Ludwika Ludika po 50 sekundach, Ulster nie strzelił ponownie, aż do momentu, gdy Rob Herring wykonał po 45 minutach wyrównania.

“Spróbowanie po 50 sekundach było koszmarem” – żartował McFarland. “Myślisz, że wykonałeś zadanie, a nadal masz 79 minut i 10 sekund na grę.

“Zaczęliśmy dobrze, ale nie utrzymywaliśmy tempa ruchu i energii w naszym ataku.

“Mieli naprawdę dobrą obronę, nie zrozum mnie źle. Byli fizyczni i wypełnili linię, a ich pokonanie było bardzo trudne, a wiele zespołów uznało to za trudne w tym roku.

“Zrobiliśmy to wcześnie, ale kiedy szliśmy dalej, wiedzieliśmy, że nie będziemy w stanie ich rozwalić, nie będziemy mogli walnąć drzwiami. Musieliśmy przesunąć piłkę i aby to zrobić, musisz szybko znaleźć się na pozycji.

“W twoim ataku musi być dużo energii i nie widziałem tej energii.

“To jest dla mnie pytanie, co zrobiłem źle?”