Youtube myśli nad wyłączeniem “łapki w dół”

Youtube wyłączy łapki w dół?

Nowa technologia sprawia, że dziś ciężko już nam sobie wyobrazić brak możliwości korzystania z różnorodnych platform, serwisów czy aplikacji. Każda z nich w pewien sposób ułatwia i umila nam życie, z kolei niektórym służą one do promowania własnych marek i pomysłów, dzięki czemu mogą przedostać się do szerszego grona odbiorców.

youtube logo

Nowoczesne technologie umożliwia nam czynny udział w wielu różnych wydarzeniach. Możemy wyrażać swoją opinię, dzielić się doświadczeniami i odczuciami. Taką możliwość daje nam np. platforma YouTube – jedna z najlepiej znanych platform na świecie. To właśnie na YouTube możemy polubić lub nie polubić danej relacji, filmiku czy instruktażu. I właśnie z lubieniem lub nie, związane są ostatnie zamieszania wśród fanów portalu YouTube, ponieważ jego twórcy zastanawiają się nad usunięciem możliwości nie polubienia danego filmiku poprzez dawanie tzw. łapek w dół. Według Google tego typu ocena bardzo negatywnie wpływa na twórców różnych treści, którzy po prostu zniechęcają się do dalszej pracy właśnie przez pojawiające się “łapki w dół”.

Chwilowo to tylko spekulacje

Oficjalnie mówi się, że ten scenariusz jest coraz poważniej rozważany, ponieważ stoi za nim dobro samych użytkowników, a przede wszystkim tych, którzy nie tylko konsumują dane treści dostępne na portalu, ale też je tworzą i udostępniają. W końcu oczywiste jest, że lawina negatywnych ocen może dość łatwo i skutecznie podciąć skrzydła niejednemu youtuberowi. Niestety pojawiają się też głosy, że za Google przemawiają w głównej mierze jedynie pobudki biznesowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *