Coraz więcej kobiet ryzykuje zawał z powodu braku ruchu

Więcej zawałów? Dane statystyczne

Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów wśród kobiet w USA

American Heart Association (AHA) szacuje, że co roku choroba zabija 400 000 kobiet – mniej więcej tyle samo kobiet, które umierają z powodu raka, przewlekłej choroby dolnych dróg oddechowych i cukrzycy razem wziętych.

Kiedy rozważa się takie zmienne jak rasa, statystyki stają się jeszcze bardziej dramatyczne. Częstość występowania chorób serca wśród Afroamerykanek jest znacznie większa niż wśród białych kobiet.

Mimo to większości przypadków chorób sercowo-naczyniowych można zapobiegać za pomocą zdrowego stylu życia, takiego jak ćwiczenia i przestrzeganie zrównoważonej, zdrowej diety.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Johns Hopkins University School of Medicine w Baltimore, MD, wykazało, że ponad połowa kobiet z chorobami układu krążenia nadal nie ćwiczy wystarczająco dużo, a liczba ta wzrosła w ciągu ostatniej dekady.

rozciąganie przed ćwiczeniami

Ćwiczenia to podstawa zdrowia

Badanie sugeruje, że należy zrobić więcej, aby poprawić aktywność fizyczną wśród kobiet z chorobami układu krążenia, które skorzystałyby na zwiększeniu poziomu ćwiczeń – aby zapewnić im optymalne zdrowie serca.

Ta interwencja zmniejszyłaby również koszty opieki zdrowotnej związane z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi.

„Aktywność fizyczna jest znaną, efektywną kosztowo strategią profilaktyczną dla kobiet z chorobami układu krążenia i bez nich, a nasze badanie pokazuje pogarszającą się sytuację zdrowotną i finansową z biegiem czasu wśród kobiet z chorobami układu krążenia, które nie mają wystarczającej aktywności fizycznej”, mówi Victor Okunrintemi, mieszkaniec medycyny wewnętrznej w East Carolina University i autor badania.

rozciąganie po ćwiczeniach