Zafarbuj swoje włosy

1. Wiele rzeczy może sprawić, że twój kolor włosów zniknie. “Włosy będą blednąć szybciej w słońcu, od używania szamponu i odżywki nie stworzonej dla koloru włosów, oraz w zależności od tego, jak często to myjesz”, powiedziała Kathy Hill, sławna fryzjerka, Seventeen.

2. Będziesz musiał zrobić poprawki. Bez względu na to, jak dobrze zatroszczysz się o swoje pasma, blaknięcie jest nieuniknione, a ponieważ włosy rosną około 1/2 cala co miesiąc, będziesz musiał co najmniej odświeżyć korzenie co 6-8 tygodni, w zależności od tego, jaki wyglądasz ” znowu idę. Jeśli nie masz czasu ani pieniędzy na powtórne wykonanie swojego wyglądu, trzymaj się koloru zbliżonego do naturalnego, aby Twoje korzenie nie były tak widoczne. Albo idź ombre, więc musisz się martwić tylko raz lub dwa razy w roku.

3. Przynieś ze sobą zdjęcia koloru, który chcesz do salonu. Hill mówi, że zawsze powinieneś robić zdjęcia o pożądanym kolorze. “Czasami twoja definicja” blondynki “może być inna niż twoja kolorystyka – ostrzega. “Zdjęcia to świetny sposób na zapewnienie, że jesteś na tej samej stronie.” Powiedzieć swojemu kolorystce, że chcesz “Taylor Swift blonde” może Ci dać jej złoty odcień z brązu od 2012 roku, a nie jej ostatnie białe blond “zrobić.

4. Przełączyć się na szampon i odżywkę do włosów farbowanych. “Aby pomóc zachować kolor włosów, używaj szamponu, który dosłownie mówi na butelce” szampon dla koloru “lub” kolor żywy “- mówi Hill.

5. Użyj purpurowego szamponu, aby usunąć brązowienie. Wejdź na pokład dzięki temu cudownemu produktowi. “Purpurowe szampony są doskonałe dla blondynki i brunetek, które mają najciekawsze chwile” – mówi Hill. “Wspaniale jest używać tak często, jak osobiście czujesz” potrzeby “. Proponuję moim klientom, aby zmieniały swoje fioletowe lub lawendowe szampony codziennym szamponem do włosów farbowanych kolorami, aby nie były” nadmiernie stonowane “lub” smokey “wygląd.”

6. Najważniejsze cechy to najłatwiejsza konserwacja koloru. Nie możesz zobaczyć swoich korzeni tak bardzo, gdy twoje włosy rosną, ponieważ nie są one całkowicie przebarwione, więc nie musisz tak często malować swoich włosów.

7. Użyj szamponu oczyszczającego przed koloryzacją włosów (NIE TYLKO po). Clarifying Shampoo usuwa twoje włosy z włosów, więc jeśli użyjesz ich na włosach pokrytych farbą, spowoduje to, że twój kolor zaniknie. Jeśli jednak użyjesz go przed nałożeniem barwnika, uzyskasz przyjemną, czystą powierzchnię, na którą nakładasz swój kolor, co pomoże ci dłużej odcień.

8. Woda w basenie może zniszczyć twój kolor. Chlor naprawdę zakłóca kolor włosów. Ponieważ miedź często znajduje się w wodzie, metal może mieszać się z chlorem i utleniać włosy, powodując że staje się zielony. Aby chronić swoje pasma, Hill zaleca nałożenie maski na włosy przed wejściem do basenu. “Możesz najpierw zmoczyć ją, a następnie nałożyć maskę stworzoną na włosy farbowane kolorami, które pomogą wypełnić naskórek odżywką, aby woda nie dostała się do środka i pozbawiła koloru”, mówi. Prawdziwa rozmowa, większość z nas prawdopodobnie nie zamierza tego zrobić, ale nawet samo umycie włosów pod prysznicem przed skorzystaniem z basenu pomoże, ponieważ suche włosy są bardziej chłonne.

9. Nie musisz czekać cztery dni, aby umyć włosy po koloryzacji. Tak, to jest mit. “Nie ma znaczenia, czy myjesz je następnego dnia, kolor jest tam, a cząsteczki koloru są we włosach” – mówi Hill. “Kolor będzie blakł w ciągu najbliższych kilku tygodni, z powodu elementów znajdujących się w wodzie”.

10. Wykonaj najpierw próbny test, aby uniknąć reakcji alergicznej. Hill twierdzi, że reakcje alergiczne na barwnik nie są powszechne, ale wszyscy widzieliśmy horrory. Aby upewnić się, że nie zareagujesz źle, przesuń trochę barwnika na małym płatku skóry na karku, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami na pudełku.

11. Czerwone odcienie są najtrudniejsze do utrzymania. Jeśli szukasz cienia o niskim poziomie konserwacji, możesz zastanowić się nad zamianą imbiru. “Czerwony kolor jest najtrudniejszy do zdobycia, najtrudniejszy do osiągnięcia, najtrudniejszy do pozbycia się, a także ma możliwość blaknięcia najszybciej.” To najtrudniejszy kolor, który tam jest “, wyjaśnia Hill.

12. Twoje zdrowie włosów wpływa na wynik twojego koloru. Kruche, połamane włosy nie przyjmą koloru w taki sam sposób jak zdrowe włosy. Jeśli skubałeś swoje kawałki, szybko przycinaj je przed kolorem, aby wyszczotkować uszkodzone pasma i upewnij się, że nowy odcień świeci równomiernie.

13. Zrób zestaw do farbowania włosów, jeśli robisz to sam. Hill zaleca ustawienie stanowiska pracy przed rozpoczęciem pracy za pomocą ściereczki, grzebienia i kilku ręczników (jeden za szyję, a drugi za miejsce pracy). “Nie należy jednak wkładać najlepszego ręcznika matki. ręcznik i noś koszulę przeznaczoną na kolor “- dodaje jako włosy