Huawei Watch GT 2 z aktualizacją pozwalającą monitorować Poziom Tlenu.

Huawei Watch GT 2 otrzymuje nową aktualizację, która wprowadza system monitorowania SpO2. Doda on możliwość monitorowania poziomu tlenu we krwi. Funkcja ta została wprowadzona w Huawei Watch GT 2e, który został wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu, a teraz pojawiła się także w modelu Huawei Watch GT 2. Funkcja SpO2 jest dostępna w wersji firmware 1.0.6.26. Nowy firmware zapewnia także lepszą stabilność systemu. Dla tych, którzy nie są świadomi, SpO2 przedstawia szacunkowy poziom tlenu w krwiobiegu danej osoby. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdrowy człowiek powinien mieć poziom SpO2 pomiędzy 95 a 100 procent.

Po zainstalowaniu firmware’u w wersji 1.0.6.26, Huawei Watch GT 2 pozwoli swoim użytkownikom na pomiar poziomu SpO2 we krwi. Huawei Watch GT 2e, udoskonalony wariant Huawei Watch GT 2, został wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu i jest wyposażony w tę nową funkcję. Teraz, dzięki tej aktualizacji, użytkownicy mogą mierzyć swój poziom tlenu we krwi również w wariancie Huawei Watch GT 2. Huawei GT 2e nie został jeszcze wprowadzony na rynek w Indiach, ale spodziewamy się, że nastąpi to wkrótce. Ten nowy wariant posiada również ponad 100 trybów treningowych. 15 z nich to profesjonalne tryby treningowe, a 85 pozostałych to niestandardowe tryby treningowe.

Dla przypomnienia, Huawei Watch GT 2 został wprowadzony na rynek w Indiach w grudniu, a jego cena zaczyna się od 14.990 Rs. Zegarek jest dostępny w rozmiarach 42 mm i 46 mm. Najważniejsze cechy to 14-dniowa żywotność baterii i 15 sportowych trybów śledzenia. Huawei’s Watch GT 2 jest zasilany przez Kirin A1 SoC, posiada wbudowany GPS i obsługuje Bluetooth v5.1.