British Airways mogą zawiesić prawie 100% lotów

Londyn – British Airways powiedziały w poniedziałek, że zostały zmuszone do odwołania prawie wszystkich lotów w wyniku 48-godzinnego strajku pilotów nad wypłatą wynagrodzenia. W oświadczeniu wygłoszonym w poniedziałek linia lotnicza stwierdziła, że “nie ma możliwości przewidzenia, ilu pilotów przyjedzie do pracy, ani do jakiego samolotu mają kwalifikacje”.

W rezultacie powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko odwołać prawie 100% swoich lotów. Linia lotnicza powiedziała CBS News, że nie może podać dokładnego rozkładu lotów do i z USA, ale potwierdziła, że praktycznie wszystkie jej dzienne loty, zwykle około 850, zostały odwołane.

Zawieszenie lotów przez British Airways

BA powiedziała, że jest gotowa wrócić do rozmów ze związkiem pilotów Balpa i że oferuje zainteresowanym klientom pełne zwroty kosztów lub możliwość zmiany rezerwacji.

Związek oskarża BA o osiąganie ogromnych zysków kosztem pracowników, którzy poświęcali się w trudnych czasach. Kolejny strajk trwa do 27 września.

Lider Unii, Brian Strutton, powiedział, że piloci są zdeterminowani, aby ich wysłuchać.

“Wcześniej dokonywali dużych cięć płac, aby pomóc firmie w trudnych czasach. Teraz BA zarabia miliardy funtów zysku, a jej piloci mają sprawiedliwe, rozsądne i przystępne roszczenia o wynagrodzenie i świadczenia”.

Strutton powiedział, że po prostu nie wiedział, jak bardzo piloci mają wsparcie wśród podróżnych, ponieważ “otrzymują szereg mieszanych wiadomości”.

“Co ważniejsze, piloci są w 100 procentach solidni”, powiedział. “Dziewięćdziesiąt trzy procent pilotów British Airways głosowało na strajk, to oni są tymi, których reprezentuję w tym sporze, to oni są tymi, dla których staram się wynegocjować umowę.