Systemy sprzedażowe w gastronomii typu pos

Rozwój branży gastronomicznej na przestrzeni ostatnich lat jest ogromny. Przybywa nie tylko nowych lokali, ale i nowych klientów. Jadanie “na mieście” staje się coraz bardziej dostępną opcją dla potencjalnego Kowalskiego. Wśród klientów, zdecydowana większość stawia nie tylko na jakość i różnorodność dań, ale i na szybkość obsługi. Dlatego też przed przedstawicielami branży gastronomicznej pojawiają się coraz to nowe wyzwania.

Jak wspomóc zarządzanie gastronomią?

Aby ułatwić zarządzanie w obszarze gastronomii, warto wspomóc się aplikacją do gastronomii. Jest to program, który daje mnóstwo możliwości zarządzania nie tylko jednym punktem gastronomicznym (restauracją, kawiarnią, klubem czy pubem), ale i całą siecią lokali. System do gastronomii, to nowoczesny system, który daje możliwość kierowania firmą gastronomiczną z poziomu komputera lub tabletu. Niewątpliwą jego zaletą jest dostosowanie sprzedaży do osobistych potrzeb właściciela punktu lub punktów gastronomicznych.

Którą aplikację dla gastronomii wybrać?

Jedną z aplikacji do gastronomii jest system pos. Daje on bardzo wiele możliwości przy jednocześnie bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie. Wyróżnia się prostotą i elegancją.

gastronomia pos

Podstawowe funkcje systemu pos

Nie sposób wymienić wszystkich funkcji oprogramowania. Do podstawowych należą:
1. Prowadzenie sprzedaży stacjonarnej i mobilnej. Obsługa zamówień zarówno w lokalu, jak i w dostawie jest szybka i perfekcyjna. Aplikacja ta posiada opcje takie jak:
– komponowanie menu, tworzenie zestawów, modyfikowanie składników i dodatków, komponowanie pizzy;
– monitorowanie czasu realizacji zamówień;
– definiowanie ilości sal i liczby stolików oraz ich monitorowanie (zamówienia klientów, rachunki);
wprowadzanie promocji, rabatów, zniżek itp.
2. Wybór form płatności oraz waluty ze względu na lokalizację; możliwość drukowania rachunków, bonów i faktur; zmiana form płatności lub przyjmowanie mieszanych form płatności (gotówka i karta).
3. Możliwość kierowania magazynem i jego zaopatrzeniem. Aplikacja ta daje podgląd na stan magazynu. Umożliwia także obsługę dokumentów magazynowych, sporządzanie zamówień.
4. Określenie listy pracowników i nadzorowanie ich pracy.

Aby zacząć korzystać z systemu pos, wystarczy posiadać tablet. aplikacji pos możliwa jest pełna kontrola firmy. Dużą zaletą jest to, że aplikacja pracuje również wtedy, gdy pojawiają się problemy z internetem. W momencie ponownego połączenia z siecią, wszystkie dane są zsynchronizowane, co umożliwia ciągłość sprzedaży.