Co ma znaczenie przy wyborze laptopa?

Chcesz notebooka, ale do czego właściwie go potrzebujesz??

Ta odpowiedź pomoże ci zawęzić wiele odmian na sprzedaż.

Przed zakupem większość ludzi zwykle stara się najpierw ustalić, z czego będzie korzystać. Jest to szczególnie dobra rada, jeśli chodzi o zakup notebooka – odpowiedź pomoże ci zawęzić wiele opcji dostępnych obecnie na rynku.

„Jeśli chcę pisać e-maile, edytować tekst lub surfować po Internecie, nie potrzebuję drogiego urządzenia” – mówi Sebastian Kloess z niemieckiego stowarzyszenia IT Bitkom. Większość notebooków powinna również obsługiwać edycję zdjęć – edycja wideo wymaga jednak bardziej wydajnych urządzeń.

Notebook, Ultrabook, a może ekran 360?

Odpowiednie notebooki można kupić za około 2300PLN . Jeśli jednak chcesz mieć jeden z tak zwanych ultrabooków, odłączany (notebook z odłączanym ekranem, dzięki czemu może pełnić funkcję tabletu) lub kabriolet (notebook z zawiasem 360 stopni), powinieneś spodziewać się wydania co Unajmniej 3500PLN

Procesor i jego aktualność to jedna z głównych cech wyróżniających urządzenia i taka, która również określa cenę. Prawie wszystkie procesory do notebooków pochodzą z Intela lub AMD.

Jeśli chodzi o chipy Intela, radzimy przeciętnemu użytkownikowi domowemu, aby szukał modelu i5. Procesor i3 jest absolutną podstawową wersją, a i7 jest dość zaawansowany do użytku domowego.

Ram to jeden z najważniejszych komponentów!

Pod względem pamięci RAM eksperci zalecają co najmniej cztery gigabajty (GB), a najlepiej osiem. Jeśli chodzi o nośniki pamięci, dysk SSD z pamięcią flash jest lepszy od dysku twardego. Jest solidny i zapewnia szybszy dostęp do danych, ale jest również droższy niż klasyczny dysk twardy. Dyski SSD zużywają również mniej energii. Minimalna pamięć, której należy szukać, to 128 GB.

A co z rozmiarem wyświetlacza?

Rozmiar wyświetlacza ma wpływ na cenę urządzenia, wymiary, wagę i zużycie energii. Przy dłuższej pracy ekran o przekątnej 15,6 cala lub więcej jest wygodniejszy w użyciu niż mniejszy ekran.

Jednakże, jeśli codziennie pracujesz w pociągu w drodze do pracy, ultrabook z wyświetlaczem 13-calowym może okazać się lepszy. To z powodu mniejszej masy – „zauważysz to, jeśli nosisz go codziennie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *