May stara się uspokoić szefów nad zmieniającym się planem Brexitu

Brexit, tak czy nie?

Premier próbował uspokoić szefów niektórych największych brytyjskich firm w sprawie jej pofałdowanej strategii Brexit wśród wysiłków, by przekonać korporacyjną Wielką Brytanię do publicznego poparcia jej ostatniej zmiany halsu.

Sky News rozumie, że pani May dzwoniła do współprzewodniczących jej rad biznesowych we wtorek wieczorem, krótko po ogłoszeniu, że będzie dążyła do dalszego przedłużenia artykułu 50 i przeprowadzi rozmowy z przywódcą Partii Pracy Jeremy Corbynem w celu wypracowania konsensusu parlamentarnego .

Źródło zbliżone do dyskusji mówi, że pani May była zainteresowana oceną wsparcia wśród szefów firm takich jak BT Group, GlaxoSmithKline (GSK) i Rolls-Royce za nagłą zmianę w kierunku bardziej miękkiego Brexitu.

Jej pięć rad biznesowych, utworzonych w listopadzie ubiegłego roku, skupiających się na branżach, w tym handlu detalicznego i naukach przyrodniczych, infrastrukturze i produkcji oraz usługach finansowych i zawodowych, spotykało się rzadko z panią May w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Jedna osoba, która przyłączyła się do zaproszenia, które przyszło po wtorkowym spotkaniu gabinetu maratońskiego, stwierdziło, że ważne jest, by członkowie rad wykazali „szacunek” dla pani May, biorąc pod uwagę presję, której była pod wpływem.

Dodali jednak, że perspektywa, że ​​poszczególni pracodawcy publicznie poprą kolejną turę premiera, którą Greg Clark, sekretarz biznesu, zachęcał podczas rozmowy, była daleka, biorąc pod uwagę ciągłą nieprzewidywalność rządowej strategii Brexit.