Technologie które zmieniają przyszłość

1.Kosmiczne drony

NASA rzuciła wyzwanie projektantom, aby opracowali konwencjonalny dron do pracy w stacji kosmicznej, poruszając się bez “up” lub “down”. Zwycięski projekt, ArachnoBeeA, używał kamer i malutkich latarni do manewrowania. Jak popularne drony znajdowałyby się w tak ograniczonej przestrzeni, jest inne pytanie.
2.760mph pociągów

Nienawidzę dojazdów do pracy? Wyobraźcie sobie, że wasz pociąg pędzą tunelem z taką samą prędkością jak komercyjny samolot odrzutowy. To marzenie PayPala, założyciela Tesli i SpaceX, Elona Muska. Jego system Hyperloop widziałby, że pasażerowie “pociąg” podróżują z prędkością do 760 mil na godzinę przez rurę próżniową, napędzaną przez sprężone powietrze i silniki indukcyjne. Strona została wybrana w celu rozpoczęcia testów w ciągu dwóch lat. Po wybudowaniu pętla przepłynie pasażerami pomiędzy San Francisco i Los Angeles w 35 minut, w porównaniu do 7,5 godziny pociągiem.
3.Moc kawy

Londyński przemysł kawowy wytwarza ponad 200 000 ton odpadów rocznie, więc co z tym zrobić? Wielkim pomysłem przedsiębiorcy Arthura Kay’a jest wykorzystanie jego firmy, bio-fasoli, aby 85% odpadów kawy stało się biopaliwami do ogrzewania budynków i zasilania transportu.
4.Utonięcie pożarów lasów w dźwięku

Pożary lasów mogą pewnego dnia zostać opanowane przez drony, które będą kierować głośne dźwięki na drzewa poniżej. Ponieważ dźwięk składa się z fal ciśnienia, może być wykorzystywany do zakłócania powietrza otaczającego ogień, zasadniczo odcinając dopływ tlenu do paliwa. Na właściwej częstotliwości ogień po prostu gaśnie, co niedawno zademonstrowali naukowcy z Uniwersytetu George’a Masona w Wirginii za pomocą sonicznej gaśnicy. Najwyraźniej częstotliwości basowe działają najlepiej.
5.Naukowiec z AI

Odetnij głowę płazińca, a wyrośnie nowa. Przeciąć go na pół, a będziesz miał dwa nowe robaki. Wystrzel niektóre promieniowanie i naprawi się sam. Naukowcy chcieli przez jakiś czas opracować mechanizmy, ale tajemnica im się wymknęła. Wprowadź kod AI zakodowany na Tufts University, Massachusetts. Analizując i symulując niezliczone scenariusze, komputer był w stanie rozwiązać zagadkę regeneracji płazińca w zaledwie 42 godziny. Ostatecznie opracowano kompleksowy model, w jaki sposób geny płazińca umożliwiają jego regenerację.

Chociaż ludzie nadal muszą karmić SI informacjami, maszyna w tym eksperymencie była w stanie samodzielnie stworzyć nową, abstrakcyjną teorię – ogromny krok w kierunku rozwoju świadomego komputera i potencjalnie przełomowy krok w sposobie prowadzenia badań .
6.Balon kosmiczny

Jeśli chcesz odbyć podróż w kosmos, najkrótszym zakładem może być wzięcie balonu. Firma World View Enterprises chce wysłać turystów do stratosfery, 32 km nad Ziemią, na balony na gorące powietrze. Technicznie “przestrzeń” jest zdefiniowana jako 100 km nad poziomem morza, ale 32 km jest wystarczająco wysokie, by być świadkiem krzywizny Ziemi, tak jak Felix Baumgartner wykonał swój kosmiczny skok. Balon wykonał pierwszy udany lot testowy w czerwcu, a firma rozpocznie sprzedaż biletów w 2016 roku – po cenie 75 000 £ za osobę!