Większość irlandzkich użytkowników łączy szerokopasmowych nie jest zadowolona z usług – ankieta

Nowe badanie wskazuje, że większość irlandzkich użytkowników łączy szerokopasmowych nie jest “zadowolona”.

Sondaż Coyne Research na 1000 osób, zamówiony przez Imagine Communications, twierdzi, że ponad 60 procent mieszkańców wsi uważa, że ​​szybsze łącze szerokopasmowe “znacząco poprawiłoby ich jakość życia”, a 42 procent “czuje, że ich społeczność została zawiedziona przez jakość internetu szerokopasmowego, który otrzymują , rosnące do 64 procent niezadowolenia na wsiach “.

Wyniki badań pochodzą z tego, że rząd nadal twierdzi, że “wniosek” do obecnej oceny National Broadband Plan z Granahanem McCourtem to “kilka tygodni”.

Około 540 000 wiejskich domów i firm, które dotyka ponad milion osób, obecnie nie ma dostępu do szybkich łączy szerokopasmowych.

Rząd obiecał, że wdrożenie narodowego funduszu państwowego połączy każdy ostatni z 540 000 lokali w celu przyspieszenia do 1000 MB.

Ta implementacja opiera się głównie na liniach światłowodowych do każdego pomieszczenia, z małym procentem, który prawdopodobnie zostanie podłączony bezprzewodowo.

Imagine Communications, który zapłacił za badanie Coyne Research, został wyeliminowany z National Broadband Plan jako główny oferent na wczesnym etapie.

Przypuszcza się, że jego założyciel, Sean Bolger, zaczął denerwować się wprowadzaniem państwa i wielokrotnie go krytykował.

Głównym produktem Imagine jest bezprzewodowy Internet szerokopasmowy, określany jako 4G LTE. Witryna internetowa firmy zwraca się do społeczności wiejskich miasteczek, aby razem ze sobą współpracowały, aby Imagine mogło mieć minimalną liczbę klientów, na których może polegać w interesach.

Jednak rządowy plan szerokopasmowego dostępu do Internetu, który ma połączyć wszystkie takie lokale z szybszym, szerokopasmowym internetem światłowodowym po cenie subsydiowanej, może utrzymać plany wdrożenia firmy.

Wyobraź sobie, że był uczestnikiem ostatniej aukcji widma Comreg, kupując kawałek w celu oferowania szybkiego bezprzewodowego internetu w regionach regionalnych, potencjalnie oznaczonego jako “5G”.

Jednak nie jest jasne, kiedy zostanie uruchomiona ta usługa.