Mistrzostwa w Pływaniu 2018

Duncan Scott wygrał 200 m stylem dowolnym, a sztafeta 4x200m dla kobiet zdobyła złoto dla Wielkiej Brytanii na Mistrzostwach Europy w Glasgow.

Scott, 21, tylko zgarnął do finału w ósmym, ale zabezpieczył swój trzeci medal.

Freya Anderson, 17 lat, zdobyła drugie złoto sztafety, obok Eleanor Faulkner, Kathryn Greenslade i Holly Hibbott.

Ben Proud wziął 50m srebra motyla, z Georgią Davies na drugim miejscu w 100m stylem grzbietowym, a Molly Renshaw wygrał brązowy medal w finałowym finale 200 metrów.

Scott powiedział BBC: “Jestem absolutnie zachwycony, nie wiedziałem, co się dzieje, i na ostatniej turze zdałem sobie sprawę, gdzie jestem i próbowałem się trzymać”.

Szkocki pływak zdobył już złoto w męskim sztafecie 4x200m stylem dowolnym, ze srebrnym w 100m stylem dowolnym, ale jego kolega z zespołu GB, James Guy, miał większe szanse wygrać wyścig.

Jednak 22-letni Guy stracił czwarte miejsce na podium o 0,05 sekundy.