5 Marek ubrań które nie zrujnują Ci portfela

Know The Origin

Brytyjscy mężczyźni i koncept zakupów odzieży damskiej Know The Origin łączy uczciwe, zrównoważone marki w jedno miejsce, aby wyeliminować stres związany z zakupami ekologicznymi. Jest to pięknie zagospodarowana strona z nachyleniem w kierunku chłodnych kolorów i czystych kształtów, a wszystko jest również orzeźwiająco przystępne cenowo. Pomyśl o certyfikowanych przez Fair Trade bawełnianych tees (£22), uniwersalnych sukienkach z V-neck cami, które można ubierać w górę lub w dół (£36) oraz przytulnych organicznych kapturach z bawełny (£54). Udaj się do sekcji “świadome życie” w witrynie, gdzie znajdziesz pomysły na artykuły gospodarstwa domowego i “świadome zestawy do życia” zawierające takie przedmioty, jak korek, kubeczki do przechowywania i chusteczki do wielokrotnego użytku.

Thought Clothing

W Thought Clothing, specjalizującym się w zrównoważonych, naturalnych tkaninach prezentowanych we współczesnych fasonach i sylwetkach dla mężczyzn i kobiet, jest tak wiele rzeczy do uwielbienia. Od samego początku w Australii, gdzie zaczynała jako kolekcja kapsułek z męskich koszul i strojów plażowych wykonanych z trwałej ramii i konopi, marka rozrosła się w postępie geometrycznym i przeniosła się do północnego Londynu. Obecnie jej produkty znajdują się w ponad 1000 niezależnych butików na całym świecie. Najważniejsze z nich to kolekcja organicznego denimu (proste cięcia nóg, spódnice i kuloty o średniej wartości około 59,90 funtów), śmiałe sukienki z nadrukiem wykonane z organicznej bawełny lub miękkiej tkaniny Tencel (również w cenie około 59,90 funtów) oraz super miękkie skarpetki z bambusa (5,95 funtów).

Girlfriend Collective

Eleganckie, bezszwowe kształty. Trwała konstrukcja. Lekkie i oddychające tkaniny. Odzież sportowo-rekreacyjna wymyślona przez Girlfriend Collective kleszczy wszystkie techniczne i estetyczne pudełka – a co więcej, każdy zestaw legginsów kompresyjnych jest wykonany z 25 przetworzonych plastikowych butelek pochodzących od konsumentów. Wykonane z ECONYL® – włókna pochodzącego z przetworzonych sieci rybackich i innych plastikowych odpadów zebranych z oceanów i wysypisk – kolektyw Girlfriend Collective jest zaopatrzony w zrównoważoną platformę odzieżową Reformation, z biustonoszami sportowymi sprzedawanymi za rozsądną cenę 38-$48 i legginsy za 68-$88 USD.

“The Cotton Story”.

Specjalizująca się w rzetelnie wykonanych, wysokiej jakości bawełnianych podstawach, marka Chelsea oparta na bawełnie The Cotton Story szczyci się uczciwymi cenami i przejrzystą produkcją. Od klasycznych t-shirtów z okrągłą szyją (18 funtów) po luźno przycięte szyje dla chłopaków (19 funtów) i bawełniane kosze (15 funtów) – wszystko jest cięte z super miękkiej i trwałej bawełny Supima, uprawianej w Kalifornii i szyte przez utalentowane krawcowe w małych rodzinnych fabrykach w Portugalii. Również dla mężczyzn jest wiele możliwości, jak np. koszulki Oxford (45 funtów) w szykownych odcieniach zieleni tymianku i granitu. Pełny podział kosztów The Cotton Story, od materiałów i robocizny po transport, sprzedaż detaliczną i marżę, można znaleźć na stronie internetowej.

Hide The Label

Szukasz odważnej, ekologicznie brzmiącej sukienki na okazje za mniej niż 150 funtów? Step up London-based slow fashion brand Hide The Label, którego ubrania są wykonane z włókien pochodzenia roślinnego i odzyskanych oraz ozdobione bryzgami koloru przy użyciu technik drukarskich wymagających minimalnego zużycia wody. Uwielbiamy sukienkę midi Acadia (99 funtów) z kobiecym tulipanowym nadrukiem i wzorem z przodu guzika, którą można stylizować na obcasy lub nosić jako zamiatającą przykrywkę na dżinsy i bawełniany t-shirt. Sukienki są również bardzo płaskie, jak wzór Rosa (£129) z żywym kwiatowym nadrukiem i przycięte w talii, wykonane z celulozy – materiału roślinnego, który jest bardziej przyjazny dla planety.